Jak funguje bělící zubní pasta?


Zubní sklovina, kde bělící zubní pasta pomáhá předěšením, je přirozeně bílá, ale díky mnoha vlivům se může časem zabarvit. Vcelku nová metoda v bělení zubů spočívá v bělení zubů pomocí látky karbamid peroxid. Bělící zubní pasta s obsahem této látky účinně bělí zuby a to bez dalšího poškození. Karbamid peroxid je klinicky ověřená látka, která proniká do zubu a odbarvuje nežádoucí pigmenty na zubní sklovině, ale nijak ji nepoškodí.


Z čeho se zbarvují zuby?


Nejčastější příčinou zbarvení zubů, které se dá odstranit, si lidé způsobují sami. Je to především časté pití kávy, čaje nebo konzumace červeného vína. Svůj vliv má i stárnutí nebo léky. Nesmíme zapomenout ani na kouření, které způsobuje šedivé zbarvení zubu. Na druhou stranu bělící zubní pasta nepomůže v případě, že jsou zuby obarvené z důvodu kažení zubů.


Jak si správně čistit zuby


Čištění zubů je velmi důležité pro zubní hygienu, ale bohužel řada lidí ji důkladně nedodržuje. Ať už vám na kartáčku končí bělící zubní pasta nebo klasická pasta, mělo by jí být zhruba na zrnko hrášku. Není vůbec nutné ba ani doporučované pokrýt kartáček pastou celý. Zuby by se měly čistit dvakrát denně a to ráno po snídani a večer po posledním jídle. Večerní čištění je zvláště důležité, protože udržuje ústa chráněná před bakteriemi, které se jinak rády množí. Délka čištění s klasickou zubní pastou by měla trvat 2-3 minuty. Bělící zubní pasta by při čištění měla na zuby působit minimálně 3 minuty.


Kde je k sehnání bělící zubní pasta?


Chcete-li aby i vaše zuby a úsměv zářily v neodolatelném bílém lesku, vyzkoušejte přípravky Dr. Landy. Podívejte se na www.drlanda.eu a přečtěte si i další informace. Bělící zubní pasta není to jediné, co vám zajistí krásný a hlavně zdravý úsměv.