Elephant Ginger Beer využívá produkty čisté srí lanské přírody a znalostí ajurvédy, a proto se liší ojedinělou chutí a příznivými zdravotními účinky. Využívaný zázvorový extrakt je čistě přírodní bez chemických přísad.


Zázvor je vysoce hodnocen nejen jako aromatické koření do pokrmů, ale také pro jeho léčebné účinky. Zázvor obsahuje látky, které podporují trávení, pomáhá snížit hladinu cholesterolu a doporučuje se při nachlazení a chřipce. Zázvor je také velice účinný při cestovních nevolnostech i při ranní nevolnosti v těhotenství.


Elephant Ginger Beer je pro svoji ojedinělou chuť, která se liší od ostatních zázvorových nápojů, ceněn barmany z celého světa. Využívá se při přípravě alkoholických i nealkoholických koktejlů.


Tradiční zázvorový nápoj Elephant Ginger Beer přímo ze Srí Lanky dováží do České republiky společnost de Wolf Group z Chebu. Tato společnost je dovozcem řady dalších potravinářských i nepotravinářských produktů ze Srí Lanky. Kompletní sortiment dováženého zboží je možné zakoupit přímo v prodejně Serendib v Chebu nebo objednat přes internetový obchod Serendib.