Patříte mezi příznivce filmů, dokumentů a jiných snímků? Pokud ano, pak jistě dáte za pravdu, že neustálý nákup nových nosičů by vás stál „majlant“. Někteří mohou poznamenat, že televizní programy nabízí dostatečný rozsah vysílání, pokud se však chcete dívat na nějaké novinky nebo nekomerční snímky, u televize neuspějete. Na internetu jsou filmy ke stažení zdarma prakticky na každém kroku. K dispozici jsou jak legálně, tak nelegálně. Některé snímky jsou již od výroby volně šiřitelé široké veřejnosti, většina je však na internetu poskytována nelegálně.

Dnes filmy ke stažení na internetu využívá téměř každý. Právě internet je skvělým zdrojem a umožňuje během krátké doby možnost stáhnutí snímku v požadované kvalitě a jazyce. Existují i internetové servery, které umožňují přímé sledování filmů online bez n nutnosti jakéhokoli stahování. A jak tedy na filmy na internetu? Je to jednoduché. Existuje mnoho tzv. download serverů, na kterých se nachází mnoho filmů. Vyhledávaní vám usnadní diskusní fóra, na kterých se nachází lidé s podobnými zájmy a vyměňují si odkazy.

Jak je to s právní stránkou? Pokud média jen stahujete a neposkytujete dále, nemusíte mít žádné obavy. To je v současné době legální. Nesmíte však žádná data poskytovat dál, což je hlavní problém velmi oblíbených torrentů, o kterých stažená data rovnou nabízí dalším ke tažení. Proto doporučujeme tento styl stahování nevyužívat.
Dnes na internetu narazíte na film v různých kvalitních, jazycích, formátech. Samotné stažení může trvat v závislosti na internetu i několik minut. Je však na místě se zamyslet, že pro tvorbu falších filmů je nutná finanční podpora. Je slušností přispět zakoupením originální kopie filmu, který mne skutečně zaujal.