Pokud patříte mezi blázny do filmů, jistě potvrdíte, že neustálé nakupování nových a nových médií by vás stálo „majlant“. Je hezké si čas od času koupit originální kopii, nejde to však neustále. Navíc, před samotným zhlédnutím ani nevíme, bude-li se nám film líbit taky, aby byla investice skutečně na místě. V dnešní době se na internetu nachází téměř všechny filmy, které hledáte.

Ať hledáte absolutní novinku či starší dokument, který se už dávno neprodává nebo na médiu nikdy ani nevyšel, na internetu na něj narazíte. Jak je to však se stahování z pohledu legislativy? Nemusíte mít žádné obavy, jelikož stahování filmů je naprosto legální. Legální je však jen stahování, upload či sdílení je již postihnutelné.

Dnes se filmy ke stažení zdarma nachází na mnoha místech na internetu, velká akumulace je patrné na tzv. download serverech. Aby k nim byla snadná cesta, existují diskusní fóra, kde se nachází mnoho nadšenců a filmových maniaků, zkrátka je přístup k filmů skutečně dobrý. Na internetu jsou filmy ke stažení v mnoha jazycích, kvalitách, verzích, takže si jistě vybere takovou podobu, která vám bude vyhovovat. Chcete-li se dívat na film prakticky okamžitě, stáhněte jej ve formátu DivX, musíte se však smířit se zhoršenou kvalitou.

Pokud jste naopak ochotni chvíli počkat, získat můžete film ve formátu DVD či dokonce Blu-Ray. Filmy také můžete stáhnout v mnoha jazycích. Často můžete narazit na nahrávku z kina a to v době, kdy ještě není film v prodeji. Občas se stane, že film unikne přímo ze samotné dílny, můžete jej tak mít v prvotřídní kvalitě ještě dříve, než je uveden do kin. To však bývá dosti skandální, dojde-li k takové věci. Je však dobré čas od času tvůrce filmů podpořit zakoupením originální kopie, vždyť tvorba filmů je mimořádně nákladná a bez prodejů nemůže docházet k další tvůrčí činnosti.