Při tvorbě webu je nutné se nejprve zaměřit na webdesign. Důraz je kladen na strukturu a vzhled stránek. Správně vytvořené webové stránky musí být pro uživatele přehledné a přístupné. Musí se správně zobrazovat ve všech nejpoužívanějších prohlížečích. Důležitá je přehledná stylizace, grafika i intuitivní ovladatelnost a také obsahová a textová struktura včetně všech nezbytných navigačních prvků.


Návštěvnost a atraktivitu webových stránek lze zvýšit pomocí správných SEO praktik. (SEO pochází z anglického Search Engine Optimization.) Prvním krokem SEO optimalizace by měla být detailní analýza současného stavu webové prezentace a její SEO optimalizace. Analýza odhalí jak použitelnost stránek z hlediska návštěvníka, tak přístupnost z hlediska vyhodnocování robotů a internetových vyhledávačů.


Správné určení nejvyhledávanějších klíčových slov a jejich vhodné použití v textech zkušeným copywriterem je také nedílnou součástí správné SEO optimalizace.


Další velice důležitá a neopomenutelná práce při SEO optimalizaci pro vyhledávače je registrace do katalogů a vyhledávačů. Registrace do velkého množství internetových katalogů umožňuje získání zpětných odkazů.


Výměna zpětných odkazů - link building - je způsob jak zvyšovat hodnocení webových stránek vyhledávacími roboty. Zpětným odkazem s jiným webem jsou dávány tomuto webu hodnotící body a tento web dává body zpětně.


Aby byly webové stránky vidět, je nutné je podpořit některými reklamními kampaněmi. Mezi nejefektivnější a nejlevnější způsoby patří PPC reklama (Pay Per Click) - reklamní inzerát, při kterém se platí až za prokliknutí na vaše webové stránky. Mezi další oblíbené formy reklamy patří tzv. bannerová reklama - umístění reklamních bannerů (např. flash banner) na významných serverech a nejnavštěvovanějších stránkách.


Nedílnou součástí internetového marketingu je také prezentace pomocí sociálních sítí (např. facebook) nebo reklamní kampaně formou e-mailingu.


 


Marketing je neustále se rozvíjející proces, jehož nedílnou součástí je internetový marketing. Správným výběrem a vhodnou kombinací marketingových nástrojů může každá firma zvýšit své zisky.


Pro firmu zabývající se vlastní činností je neefektivní neustále sledovat veškeré novinky a trendy v oblasti marketingu. Určitě je výhodnější využít zkušeností profesionálů. Jednou ze zkušených marketingových agentur s dlouholetou praxí, zkušenostmi z praxe a referencemi je určitě společnost ANERI s.r.o. z Liberce.