Pomocí světla laserového paprsku je povzbuzován energetický metabolismus buněk, čímž je zaručena jejich rychlejší regenerace. Laserová terapie má protizánětlivé účinky a využívá také schopnosti tišit bolest.


Mezi hlavní účinky laseru na tkáň patří:


- Analgetický účinek, který je způsoben uvolněním serotoninu a endorfinů. Je zlepšeno prokrvení tkáně a vstřebávání otoku.


- Protizánětlivý účinek je způsoben urychleným bujením lymfocytů i napomáháním k rychlejší fagocytóze.


- Regenerační účinek a urychlené hojení poškozených tkání.


 


Laserová terapie bývá indikována v neurochirurgii při léčbě nervus trigeminus, při ochrnutí obličejových nervů, lupence, menších zranění, akné a výměšcích. Laserového paprsku je využíváno při léčbě revmatických artritis, artróze malých kloubů a při svalovém revmatu.


Laserová terapie je již dlouhodobě klinicky ověřená, je bez vedlejších nežádoucích účinků a nehrozí návykovost. Tato moderní fyzioterapeutická metoda využívá buněčné fotoaktivace.


 


Zda by využití laserové terapie bylo vhodné i pro vás, se můžete dozvědět při svém pobytu v Lázeňském Hotelu Pyramida ve Františkových Lázních. Zdejší odborní lékaři vás podrobně seznámí s možnosti využití této metody při vaší léčbě a v případě vašeho zájmu ji můžete přímo zde ihned vyzkoušet.