Použití léčivých zábalů je velice jednoduché. Na postižené oblasti se nanese v silnější vrstvě např. parafín, léčivé bahno či gel obsahující bylinné extrakty a místo se poté zabalí igelitem, což zvýší tepelný účinek zábalu.


Léčivé zábaly přinášejí úlevu od bolesti, zmírňují záněty a uvolňují svaly. Lze je účinně použít např. v případě, že pacient nemůže podstoupit masáž (např. z důvodu onemocnění křečovými žílami).


Kromě tradičních zábalů (fango, parafín, bahno) je nabídka rozšířena o zábaly gelové


Nejpoužívanější gelové zábaly jsou:


Masážní gel ARTROREGEN  - obsahuje vysoké množství biologicky aktivních látek, bylinných extraktů a silic. Bylinná kompozice je používaná jako účinná podpora při svalových bolestech, kloubních bolestech a nejrůznějších zhmožděninách. Vykazuje vysokou účinnost při léčbě zánětů, urychluje regeneraci a tlumí bolest po zvýšené námaze. ARTROREGEN-masážní gel má značný chladivý účinek. Používá se i jako osvědčený prostředek k léčbě špatně se hojících ran, bércových vředů, vymknutí a hojení zlomenin.


Masážní gel LYMFOREGEN obsahuje vysoké množství biologicky aktivních látek, bylinných extraktů a silic. Směs bylin stimuluje lymfatický systém, má zesilující účinek na stěny lymfatických cév a zvyšuje jejich pružnost. Pro tyto své vlastnosti se používá zejména jako podpůrný prostředek ke stimulaci lymfatického systému. Urychluje regeneraci po zvýšené fyzické zátěži. Snižuje otoky, je vhodný na tzv. těžké nohy. Detoxikuje a čistí pokožku.


Masážní KAŠTANOVÝ gel obsahuje velké množství biologicky aktivních látek, které mají velký účinek na posílení cévních stěn. Používá se zejména jako tradiční podpůrný prostředek na křečové žíly, při cévní nedostatečnosti a na hemoroidy. Komplex aktivních látek posiluje cévní stěnu a zvyšuje tonus cév. Přináší okamžitou úlevu od bolesti. Účinná látka AESCIN působí protizánětlivě, proto je KAŠTANOVÝ gel používán i k potírání bolestivých kloubů a svalů. Snižuje otoky.


 


Využijte nabídky lázeňského hotelu Pyramida ve Františkových lázních, kde vám specializovaní terapeuti poradí, který zábal je pro vás nejvhodnější a tento zábal vám také odborně provedou.