Dýchací ústrojí je nutno chránit proti nebezpečným částicím, kapalným aerosolům, prachu, azbestu, kouři, plynům a jiným škodlivým látkám. Nejdůležitější je vždy vybrat vhodný ochranný prostředek do konkrétního prostředí. Účinnou ochranou dýchacích cest v mnohých nebezpečných prostředích jsou polomasky – respirátory. Respirátory se vyrábí s výdechovým ventilkem (jednosměrný ventilek pro snadnější vydechování a tepelnou redukci) nebo filtrační polomasky bez výdechového ventilku.


Respirátory se dělí dle úrovně ochrany na třídy P1, P2 a P3.


Pro každého uživatele je mimo ochranu zdraví velice důležitý komfort používání ochranných pomůcek. U respirátorů je rozhodujícím kritériem pro jejich komfort používání mimo dobrého přizpůsobení na tvar obličeje a měkkých okrajů materiálů zejména nízký odpor vzduchu při dýchání.


Vysoce funkční materiály řady uvex silv-Air a jejich pečlivě vybrané kombinace zaručují nejen vysoký stupeň ochrany dýchacích cest, ale umožňují také optimální dýchaní při používání filtračních polomasek.


Veškeré ochranné dýchací pomůcky uvex jsou testovány a certifikovány dle normy EN 149 „Ochranné dýchací přístroje – filtrační polomasky k ochraně proti částicím“.


Výhody ochranných dýchacích polomasek uvex silv-Air


- tvarově optimalizovaný design


- měkké hrany materiálu pro ještě vyšší komfort nošení


- bezpečné nasazení dýchací polomasky zajišťuje bezešvý průchozí náhlavní pásek


- individuální přizpůsobení umožňuje volně nastavitelný nosní pásek


- nosní lem umožňuje dokonalé utěsnění v oblasti nosu


- výdechový ventilek redukuje vlhkost i teplo uvnitř polomasky


- polomasky jsou kompatibilní s ochrannými brýlemi uvex


- filtrační polomasky uvex silv-Air splňují testy dolomitským vápencovým prachem


V obzvláště nebezpečném pracovním prostředí, kde nestačí užití filtrační polomasky je nutno jako ochranu zvolit celoobličejovou masku s odpovídajícím ochranným filtrem.


Veškeré pomůcky uvex na ochranu dýchacích cest dodává na trh v České republice společnost UVEX Safety CZ, k.s. z Rychnova nad Kněžnou.