Pangasius je chuťově velice dobrá ryba, jen je potřeba brát na zřetel v jakých podmínkách chov probíhá, jako každá sumcovitá ryba trpí tzv. kožovcem kožním parazitem, který způsobuje v prvním roce velké ztráty, proto se v odchovném prostředí přistupuje ke koupelím v malachitové zeleni, která je silně karcinogenní. Do některých evropských zemí je zákaz dovozu z těchto chovů, tak se to řeší přes třetí země. Každý by měl toto riziko zvážit, naše ryby jsou kvalitní a dobré. pangasiusPangasius je sladkovodní ryba a chová se v deltě Mekongu, což znamená:

   1) Má méně jodu, protože je sladkovodní

   2) Mekong stahuje všechnu špínu z Thajska, Vietnamu a Laosu. To je

   přesně ta řeka, která sbírá všechny humusy, které do ni amíci naházeli

   ve válce s Vietnamem a taky do které tečou špíny z továren co jich

   jenom ve Vietnamu je.

   3) Nikdy není čerstvý, vždy jenom dovezený přes půl planety.Ve všech článcích se tato ryba velmi oslavuje jak nemá kosti, jak je strašně zdravá, jak je mořská. Pěstuje se ve sladkých vodách, okolo Mekongu, v teplé vodě hodně rychle dorůstá do "jateční velikosti" - rybka to je nevídaně žravá, ovšem čím je krmena je vietnamským tajemstvím.

Opravdu není cítit po rybách  - není protože je napraná vodou (některé super levné filety v našich  obchodech mají až 50% vody).

Laboratorně jsou výsledky výživových hodnot také nevalné - ryba v sobě nemá vůbec nic, totálně prázdné kalorie. A vrchol všeho je, když se někde prodává jako čerstvá fileta - neexistuje, je to vyrobeno rozmražením - čerstvý pangas se sem vůbec nedodává.

A poslední věc - už jste viděli kvalitu za takový mrzký peníz a z Vietnamu je cesta dlouhá.

A proto - vezměte rozum do hrsti a kupte našeho kapra.

 

   Dobrou chuť.