V dnešní době snad všichni trpíme nedostatkem času. Máme spoustu starostí a povinností a na zábavu již mnohdy nezbývá chuť, síla ani energie. Rádi byste se svým sportovním aktivitám věnovali doma? Přemýšlíte nad cvičením, které by šlo provozovat ve vašem obýváku, ložnici či v pracovně? Inspiraci na sporty i cviky najdete na následujících řádcích. Naučte se stolní tenis Ano, stolní tenis je hra, kterou můžete provozovat i přímo doma nebo na svém dvorku. Nemusíte jezdit na žádné speciální kurty ani do sportovního centra. Stolní tenis navíc můžete hrát s celou svou rodinou, což vám jistě přinese i mnoho zábavně strávených víkendů a pozdních zimních večerů. Ať už patříte mezi začátečníky nebo pokročilé tenisty, budete potřebovat kvalitní vybavení. Jeho základem je stůl na stolní tenis neboli pingpongový stůl. Tyto stoly se dělí na interiérové a venkovní. Jak již jejich název napovídá, ty první jsou určeny výhradně pro domácí použití, ty druhé můžete nechat venku na dvoře nebo na zahradě. Jsou vyrobeny z odolnějších materiálů, zvládnou ostré sluneční paprsky a přečkají i déšť či sněhovou vánici. Pingpongové stoly se vyrábějí z masivní rámové konstrukce.

Ta zajišťuje bytelnost a stabilitu. Dalším významným prvkem stolu je hrací deska. Vybrané stoly na stolní tenis jsou vybaveny také pojezdem nebo skládacím mechanismem. Nejen od použitých materiálů a kompletního zpracování, ale také od tohoto drobného příslušenství se odvíjí jejich cena. Cvičení na trenažéru Pokud chcete v pohodlí domova intenzivně cvičit, pořiďte si trenažér. V současnosti můžete vybírat z celé řady moderních a kvalitních trenažérů. Jaký pohyb máte rádi? Co vás baví? Právě těmto parametrům výběr trenažérů maximálně přizpůsobte. Pokud rádi jezdíte na kole, zvolte si cyklotrenažér nebo rotoped. Pokud jste naopak příznivci běhu či turistiky, vyzkoušejte běžecký pás, stepper nebo eliptical. Můžete si pořídit také veslovací trenažér. Většinu z nich můžete vyzkoušet v každém větším fitness centru. Je jasné, že si nebudete chtít kupovat zajíce v pytli. Posilování s činkami V pohodlí domova můžete i posilovat. Pokud vás neláká skupinové cvičení nebo posilování na strojích ve fitku, zaposilujte si doma. Buď si opět pořiďte nějaký speciální stroj nebo se rozhodně pro žebřiny či hrazdy. Například právě hrazda je skvělou volbou pro posilování svalů na rukách a zádech.

Díky hrazdě cvičíte prakticky s celým svým tělem. Sami se můžete přesvědčit, že to je mnohdy efektivnější než s činkami. Hrazda se upevňuje do futer dveří. Můžete ji tam ponechat nastálo nebo ji vždy připevnit jen před cvičením. Díky těmto jednoduchým nástrojům můžete posilovat svaly celého těla. Cvičit samozřejmě můžete i s vlastní váhou. Toto cvičení je dobré zařazovat především ze začátku, kdy ještě nejste trénovaní nebo na konci, kdy vám již dochází energie.