Součástí moderní vodoléčby je zejména využití blahodárného vlivu působení teplejší či chladnější vody na lidský organismus. Využitím poznatků moderní medicíny a dlouholetých zkušeností byly vypracovány přesné postupy, jak pomocí vody různé teploty a jejího různého proudění dosáhnout změn prokrvení organismu včetně zlepšení metabolismu a také tišení bolestí.

Vodoléčba (též hydroterapie) zahrnuje například perličkové koupele, podvodní masáže, uhličité koupele atd.

Perličková vanová koupel využívá jemného masážního účinku probublávajícího plynu. Blahodárně působí na krevní oběh a nervovou soustavu.

Vířivá lázeň je ideální a příjemná masáž kůže působením vzduchových bublin.

Podvodní masáž se provádí ve vaně pomocí vodních trysek a tlaku vody.

Skotské střiky využívají povzbuzujících a stimulujících účinků střídání působení tepla a chladu. Při této proceduře je na tělo stříkán střídavě teplý a studený proud vody. Skotské střiky jsou aplikovány při svalových bolestech, nemocech pohybového aparátu nedostatečné krevní cirkulaci a únavě.

Kneippův chodník napomáhá ke správnému prokrvení dolních končetin. Při proceduře pacient přešlapuje v malých bazéncích s oblázky střídavě v teplé a studené vodě.

Mezi vodoléčebné procedury se řadí také pohybová léčba – cvičení v bazénu (hydrokinezioterapie).

Při cvičení v bazénu se využívá zejména hydrostatický vztlak a odpor prostředí. Hydrostatický vztlak snižuje tělesnou hmotnost a snižuje tak bolesti postižených kloubů. Při cvičení ve vodě se využívá odporu vody při pohybu k posílení svalstva při snížené bolesti a zároveň bez omezení rozsahu pohybu v kloubech.

Širokou nabídku hydroterapie najdete v lázeňském hotelu Pyramida ve Františkových Lázních. Vodoléčebné procedury můžete využít při vaše wellness pobytu v tomto překrásném hotelu.