Palmový olej se získává z oplodí palmy olejné fyzikální rafinací. Tento olej je nejvhodnější olej na smažení a fritování. Ani při vysokých teplotách nedochází ke ztrátě kvality a prospěšných látek, olej se nepřepálí a je zcela bez zápachu. Díky této schopnosti je možné jej používat mnohem déle než ostatní oleje a tím se velice výrazně snižuje celková spotřeba oleje a zvyšuje finanční výhodnost palmového oleje.


Palmový olej je bez cholesterolu a trans mastných kyselin a má vysoký obsah mononenasycených mastných kyselin. Tento olej má velké množství vitaminu E a přírodních karotenů. Jeho jemná chuť pomáhá zachovat přirozený charakter potravin.


 


Panenský kokosový oleje v BIO kvalitě se získává šetrným zpracováním kokosových ořechů lisováním za studena.Tento olej je bez jakýchkoliv cizorodých látek či chemikálií a je také nerafinovaný a neparfémovaný.


Kokosový olej je přirozeně bohatý na nasycené mastné kyseliny a zdraví prospěšné látky – minerály a proteiny. Obsahuje velké množství kyseliny laurové, která je též přítomna v mateřském mléce (chrání imunitní systém kojence a zvyšuje jeho odolnost proti infekcím a virů). Olej odolává vlivům tepla a oxidace – nežlukne ani při pokojové teplotě a zůstává stabilní i při vysokých teplotách. Kokosový olej je lehce stravitelný – mastné kyseliny se vyskytují v oleji ve středně dlouhých řetězcích, které stimulují metabolismus. Unikátních účinků si v posledních letech všímá i medicína – výzkumy je doloženo množství zdraví prospěšných vlastností.


Kokosový olej snižuje riziko vzniku aterosklerózy a kardiovaskulárních chorob, snižuje riziko vzniku rakoviny a degenerativních onemocnění a zlepšuje funkci imunitního systému. Tento olej je přírodním antibiotikem – pomáhá předcházet bakteriálním, virovým a plísňovým infekcím.


Kokosový olej je pohotovým zdrojem energie, kterou však uvolňuje postupně, proto je výborný pro diabetiky a sportovce. Olej je využíván i při redukci hmotnosti – poskytuje dlouhodobější pocit nasycení, má však nižší energetickou hodnotu než ostatní tuky. Kokosový olej podporuje zdravý metabolismus – zlepšuje zažívání a vstřebávání živin, nezatěžuje však žlučník ani štítnou žlázu. Tento olej pomáhá i v prevenci osteoporózy.


Široké spektrum použití má kokosový olej nejen jako zdraví prospěšná potravina, ale i jako výborný kosmetický prostředek. Jeho molekulární struktura umožňuje kůži snadné vstřebávání a pokožka je tak hydratovaná a regenerovaná. Olej je výborný pro suchou a citlivou pokožku a doporučuje se i pro miminka. Plně nahradí tělová mléka a nezanechává mastný film. Zklidňuje a regeneruje pokožku po opalování a zabraňuje stárnutí kůže a tvorbě vrásek. V létě i v zimně je vhodným balzámem na rty. Kokosový olej je možné použít i na vlasovou kosmetiku. Zlepšuje kvalitu vlasů, vyživuje je a dodává jim lesk. 


 


Palmový i kokosový olej přímo ze Srí Lanky dováží do České republiky společnost de Wolf z Chebu. Mimo tyto oleje firma dováží ze Srí Lanky čaje, sušené tropické plody, ovocné džusy, koření, omáčky, sušenky, Ginger beer, Ayurvédské produkty, matrace z přírodního latexu a další zboží. Veškeré zboží dovážené ze Srí Lanky je možné koupit přímo v prodejně Serendib v Chebu nebo objednat přes internetový obchod Serendib.