Zázvor jako koření a lék se získává z oddenků rostliny zázvor pravý (Zingiber officinale). Zázvorové oddenky obsahují zázvorovou silici, éterické oleje a látku gingerol, která dává zázvoru charakteristickou ostrou štiplavou chuť. Zázvor na lidské zdraví příznivě působí v jakékoliv formě – čerstvý, sušený, vařený i nakládaný.


Již po tisíciletí je nedílnou součástí indické a čínské kuchyně. V poslední době jeho obliba stoupá po celém světě. Velkou výhodou čerstvého zázvoru je to, že se nekazí ani v teple a lze jej skladovat i dlouhou dobu, aniž by se snižovaly léčivé účinky.


Pokud i vy si oblíbíte jeho ostrou štiplavou chuť, můžete jej využívat při přípravě slaných i sladkých pokrmů. Jeho charakteristickou chuť najdete i v řadě alkoholických i nealkoholických nápojů.


Doporučujeme ochutnat i výrobky se zázvorem dovážené přímo z jižní a jihovýchodní Asie. Ve své nabídce je má například společnost de Wolf GROUP z Chebu, která dováží velké množství potravinářských výrobků přímo ze Srí Lanky. Z nabídky této firmy můžete ochutnat různé čaje, omáčky, ochucovadla, produkty zdravé výživy, sušenky a krekery, nápoje i potravinářské oleje.